Wylewki z lastryka w nieomal każdym przypadku kształtują się do renowacji, co przypisuje się za ogromną zaletę tego modelu podłogi. Renowacja polega na frezowaniu, szlifowaniu i czyszczeniu powierzchni, tworzone są jedynie fragmenty posadzki zrobionej z własnych środków, jakie należy zastąpić nowym lastrykiem. Najczęściej sięgamy metodę szlifowania „na ciepło”, która pozwoli uniknąć mokrego szlamu kłopotliwego dla mieszkańców. Maszyny do ostatniego przeznaczone urządzone są w wygodne pochłaniacze pyłów, dzięki czemu zapylenie jest tylko podczas szlifowania podstopnic schodowych.

Dzięki naszej budowie posadzka lastryko, niezależnie z wieku i stopnia zużycia, praktycznie zawsze oddaje się renowacji, podczas której przeprowadza się zupełnie nową, wzmocnioną i prostą do zachowania w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z większa polega na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, wykuwane są jedynie fragmenty posadzki wykonanej z nowych środków, które należy zastąpić nowym lastrykiem.

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu także dobrej impregnacji, dzięki bardzo delikatnej powierzchni (zamknięte pory) znacznie swobodnie i tanio udziela się myśleć w nieskazitelnej czystości. Wystarczy tylko przestrzegać paru zasad wymienionych poniżej:

-częste leczenie z ziemi zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
-okresowe mycie posadzki płynem na bazie alkoholu czy tąż wodą;
-stosowanie mopów płaskich z mikrofibry z często zmienianą wodą;
-nie ma konieczności kupowania żadnych innych środków nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Właściwym sposobem pielęgnacji posadzki lastrykowej jest zwykłe jej odkurzanie i zamiatanie. Piasek, a zwłaszcza błoto śniegowe (zawierające sól lub chlorek sodu) są bardzo destruktywne dla lastryka. Proponujemy swoim Użytkownikom stosowanie mat wejściowych chroniących powierzchnię przed zniszczeniami.

Mycie lastryka winno stanowić poprzedzone odkurzeniem posadzki. Zaleca się stosowanie płynów o neutralnym ph na bazie alkoholu. Do roztworu powinno się używać zimnej wody oraz dozować preparat według zaleceń producenta. Ponadto warto co 3–4 mycia zrezygnować ze materiałów czyszczących i umyć wyłącznie wodą. Do prania najlepiej stosować mopy płaskie (zgoda z mikrofibry). Mopy sznurkowe brudzą podstopnice i cokoły. Należy także pamiętać o częstej wymianie płynu w wiadrze.

Często popełnianym nietaktem jest wprowadzanie różnych past nabłyszczających. Tłuste powłoki utrwalają brud, podłoga ciemnieje i niełatwo jest utrzymać ją w czystości.

Projektując nową posadzkę, przechodzimy do wyboru wiele rodzajów kolorystycznych kruszywa czy samego cementu. Dzięki temuż możemy puścić wodze sztuk i zaprojektować unikalny wzór, który będzie przeprowadzał Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i pola dylatacyjne, które nie winnym istnieć większe niż 3 m2.

Posadzki lastryko, wielkie z lat, dzięki dzisiejszym technologiom renowacji będą stale dużo długo obowiązujące w swym środowisku, i dzięki dostępności coraz to innowacyjnych kruszyw, cementów oraz barwników będą praktyczne z osiągnięciem w wielu nowych inwestycjach.

Mech-Bud Grzegorz Pieńkos – Schody i posadzki lastryko Warszawa – szlifowanie i renowacja lastryko
Gawartowa Wola 3A
05-085 Kampinos
NIP: 1250447903
REGON: 015418765
TEL: 608 050 831
email: [email protected]
https://mech-bud.net/schody-i-posadzki-lastryko-warszawa/